Kaski motocyklowe dla dzieci – na jaki się zdecydować?

Wybierając kaski motocyklowe dla dzieci musimy bardzo dobrze dobrać rozmiar. Kask nie może się zsuwać, dlatego trzeba przeprowadzić test czy dziecka potrafi ruszać głową na boki w kasku oraz czy przy schyleniu głowy bądź potrząśnięciu nią kask się nie zsuwa. Jakie inne ważne czynniki należy wziąć pod uwagę.

Kask Ozone – tworzywo ABS sprawdzone w testach

Bardzo ważny jest wybór materiału. Przede wszystkim jego wytrzymałość powinna zostać sprawdzona w testach bezpieczeństwa. W przypadku wyboru kasków motocyklowych dla dzieci jest to konieczność. Mocne tworzywo ABS, z którego wykonany jest np. kask Ozone, sprawdzi się w trudnej sytuacji, kiedy potrzebna będzie ochrona głowy dziecka. Trzeba pamiętać, że przewożenie dziecka przy szybkości większej niż 40 km/h jest niedozwolone. Bezpieczeństwo nie tylko odpowiedniego sprzętu ale również jazdy na motocyklu trzeba stawiać na pierwszym miejscu.

Kaski Cross – wykonane z lekkiego materiału

Jeśli szuka się dla dziecka kasku, który sprawdzi się w warunkach piaszczystej i glinianej nawierzchni, charakterystycznej dla jazdy w terenie, warto wybierać kaski Cross, które posiadają dodatkową ochronę na szczękę i dodatkowym akcesorium do nich są gogle. Przede wszystkim kask do jazdy w terenie powinna charakteryzować lekkość materiału, dlatego warto wybierać te najlżejsze, dzięki którym dziecko będzie chronione, a jednocześnie kask nie będzie mu nadmiernie ciążył. Taki wytrzymałym materiałem jest karbon, z którego wykonane są kaski do jazdy w terenie i po torze. Warto zapewnić dziecku nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort.