Odpowiednie ubranie na tor motocyklowy

Tor bardzo często bywa wyzwaniem zarówno dla motocykla, jak i dla kierowcy, szczególnie jeśli jest mowa o doborze ubrania, które podczas wypadku może uratować zdrowie, a nawet życie osoby kierującej motocyklem, nie musząc zadawać sobie pytania: „Dlaczego wybrałem kask, który kosztował 50, 60 złotych a nie ten który polecał mi sprzedawca”.

kaski cross

Nie warto szukać tanich zamienników

Czy coś co jest o 50, 60% tańsze od markowych i sprawdzonych rzeczy może zapewnić taką samą ochronę, jak rzeczy które kosztują nieco więcej? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, lecz osobiście nie ryzykowałbym oszczędnością kilkudziesięciu bądź kilkuset złotych w portfelu, ryzykując przy tym swoje zdrowie i życie.

Zadbaj o ubiór, a przede wszystkim kask

Podczas zwykłej jazdy po mieście, podczas przemieszczania się z pracy do domu i na odwrót zwykle nie zwracamy uwagi na to co zakładamy na motocykl. Najczęściej są to rzeczy, które są dla nas wygodne – najprostszy kask, brak rękawiczek i buty sportowe w których czujemy się komfortowo. Ale czy na torze taka konfiguracja ma szanse bytu?

Ewidentnie nie! Na torze liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, czego nie jest w stanie zapewnić nam kask za 50 złotych i sportowe buty za 400 złotych. Najlepsze w tym przypadku będą rzeczy, które są przeznaczone dla nieco szybszej jazdy motocykle. Jaki kask będzie najlepszy? Moim zdaniem do szybkiej jazdy jest idealny kask integralny, który sprawdzi się podczas upadku w wyjątkowo szybkim zakręcie.

Jak wybrać kask motocyklowy? Można szukać ich w internecie jednakże najlepiej przymierzyć go w sklepie, dzięki czemu można mieć pewność że będzie on idealnie pasował.