Jak wybierać odzież motocyklową na upalne dni?

Gdy temperatura za oknem robi się coraz wyższa, większość motocyklistów na swoich jednośladach najchętniej poruszałaby się w lekkiej koszulce i szortach. Niestety ze względów bezpieczeństwa taki ubiór nie powinien być stosowany przy jeździe na motocyklu. Jak zatem ubrać się do jazdy na motocyklu, gdy na zewnątrz panują straszliwe upały?

Kurtki i bluzy to postawa wyposażenia każdego motocyklisty

bluzy motocykloweBluzy motocyklowe oraz kurtki to niezbędne wyposażenie każdego motocyklisty, które musi zgromadzić, zanim zacznie poruszać się swoim jednośladem. Bluzy i kurtki, to obok kasku jedno z podstawowych zabezpieczeń motocyklisty podczas jazdy. Wybierając  bluzy motocyklowe do jazdy w upalne dni wybierać należy jedynie tylko te, które wykonane są z przewiewnego materiału, który pozwoli na swobodny przepływ powietrza (tym sposobem motocyklista nie ”ugotuje się” w upalne dni w takim ubraniu). Bardzo często wybór motocyklistów pada na tekstylne kurtki motocyklowe, idealnie nadające się na długie przejażdżki.

Bluzy motocyklowe przede wszystkim musza być wygodne

Znacznie bardziej cenną cechą od efektu wizualnego jest komfort użytkowania takiej bluzy. Dobrej jakości kurtka czy bluza powinna dawać uczucie komfortu podczas jazdy niezależnie od warunków atmosferycznych. Warto wybierać ubrania posiadające stosowne certyfikaty, które zapewnią użytkowników o bezpieczeństwie poruszania się jednośladem w takich bluzach motocyklowych czy kurtkach.