Podnośnik motocyklowy z nożycowym mechanizmem nośnym

Podnośnik motocyklowy służy do podnoszenia naszego jednośladu po to, by ułatwić wykonywanie przy nim wszelkich prac i napraw. Tego typu urządzenie ułatwia m.in. wymianę oleju, czy też prowadzenie naprawy silnika od dołu, co jest niezwykle trudne, gdy motocykl stoi na ziemi.

Jak działa nożowy podnośnik motocyklowy ?

Podnośniki nożowe do motocykla unoszą motocykl na specjalnej platformie. Dokonują tego dzięki zastosowaniu profesjonalnego systemu pneumatyczno-hydraulicznego, który pracuje przy ciśnieniu roboczym na określonym poziomie. Poziom ten zależy często od modelu podnośnika. Taki system pozwala na dźwignięcie ważącego nawet kilkaset kilogramów motocyklu na różne poziomy wysokości, sprawdź tutaj. Podnośniki do motocykla wyposażone są w specjalne imadła i blokady, które służą do statycznego zablokowania kół, dzięki czemu motocykl nie przewróci się, ale będzie się stabilnie trzymać się na platformie. Bardzo często urządzenia te posiadają też mechaniczną blokadę zabezpieczającą przed gwałtownym spadnięciem całej platformy pod wpływem ciężaru. Sama platforma posiada rampę najazdową, która ułatwia umieszczenie na niej motocyklu.

Gdzie wykorzystuje się takie podnośniki ?

Podnośniki tego rodzaju są wykorzystywane przez wszystkich posiadaczy motocyklów. Spotkać je można więc w każdym domowym garażu, jak i w wielu wyspecjalizowanych i profesjonalnych serwisach motocyklowych, gdzie na co dzień dokonuje się wielu skomplikowanych napraw i przeglądów.