Jak się ubrać na jazdę motocyklem?

ochraniacze motocyklowe na kolanaJazda na motocyklu jest piękną, lecz zarazem niebezpieczną pasją. Kierowca jednośladu musi mieć na sobie ochronny strój, gdyż nie jest chroniony przez poduszki powietrzne, pasy i blachy, jak dzieje się w przypadku automobilistów.

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

Zbroje motocyklowe zapewniają bezpieczeństwo motocykliście. Zostały zaprojektowane z myślą o jeździe terenowej. Składają się zazwyczaj z zestawu skorupy na plecy i klatkę piersiową oraz nakładek ochronnych na przedramiona i łokcie. Rozwinięty system rzemieni i pasków pozwala na dokładną regulację zbroi, by idealnie przylegała do ciała, zapewniając mu ochronę w czasie kolizji.

Podczas jazdy na motocyklu trzeba również pamiętać o zapewnieniu ochrony nogom. W sklepach branżowych można kupić nagolenniki oraz ochraniacze motocyklowe na kolana. W sposobie działania są bardzo zbliżone do zbroi motocyklowych. Ponadto nie krępują stawów, zapewniając motocykliście płynność i lekkość ruchów, pomimo noszenia odzieży ochronnej.

JAZDA SZOSOWA CZY OFF-ROAD?

Opisywany na początku rodzaj pancerza motocyklowego lepiej nadaje się do jazdy terenowej, gdyż nie jest przystosowany do stykania się z podłożem przy prędkościach rzędu kilkuset kilometrów na godzinę. Jego zadaniem nie jest ochrona przed tarciem z podłożem, tylko przed uderzeniami.

Jeśli więc jesteście Państwo właścicielami ścigaczy, zalecamy kupno kurtki motocyklowej ze wszytymi wzmocnieniami, która nie rozerwie się przy kontakcie z asfaltem. Zachęcamy jednak wszystkich do kupna ochraniaczy motocyklowych na kolana, które spełnią swoje zadanie w każdych warunkach.