Zmiana koloru auta- sposoby

Rozwój technologiczny w XXI wieku dotyka praktycznie każdej dziedziny życia. Tyczy się to także motoryzacji. Jednym z popularniejszych zagadnień jest zmiana koloru auta, która pozwala dostosować auto według własnych upodobań, bez jakichkolwiek ograniczeń.

Zmianę koloru auta warto rozważać także w chwili gdy nowo zakupione ma nieodpowiedni kolor, jednakże przyciąga swoim wyposażeniem, czasem również i atrakcyjną ceną.

Zmiana barwy karoserii jest także dobrym wyjściem podczas tuningu auta. Pozwala to przede wszystkim wyróżnić się z tłumu, odmładzając tym samym auto.

Folia

Wykorzystanie specjalnej folii niesie za sobą bardzo wiele zalet. Jest to metoda, która idealnie sprawdzi się w przypadku, gdzie lakier jest nowy. Zabezpiecza on go oraz konserwuje. Sprawdza się to głównie w samochodach terenowych i dostawczych.

Korzystając z folii można także skutecznie zamaskować niedoskonałości samochodu, w przypadku gdy powłoka lakieru jest zniszczona.
Metoda foliowania polega na oklejaniu karoserii przy wykorzystaniu odpowiednich docinek folii z arkusza.

Największą zaletą tego sposobu są niskie koszta, jednakże czas znacznie dłuższy. Jest to podyktowane przede wszystkim koniecznością zdejmowania niektórych elementów takich jak zderzaki czy kierunkowskazy.

Guma

Jedną z ciekawszych metod na zmianę koloru auta jest skorzystanie z gumy. Karoseria jest pokrywana specjalną syntetyczną gumą, która może przybrać dowolny kolor. Ogromną zaletą wykorzystania gumy są niskie koszta oraz krótki czas pracy.