Naklejki na motocykl – jak je przyklejać?

Niemal wszyscy producenci swoim klientom zalecają, aby nie przyklejali naklejek, gdy w miejscu w którym wykonywana będzie ta czynność, temperatura jest mniejsza niż 8 stopni Celsjusza.

Skuteczne przyklejanie nalejek

Aby naklejki na motocykl trzymały się przez bardzo długi okres czasu (właściwie do momentu, gdy właściciel pojazdu sam nie zdecyduje się ich pozbyć), bardzo ważne jest ich właściwe przyklejenie. Poza tym, że temperatura powietrza w czasie przyklejania nie może być mniejsza niż 8 stopni Celsjusza, to jeszcze nie należy przyklejać ich na bardzo dużym słońcu. Nierozsądnym jest także pozostawianie ich na słońcu do momentu całkowitego wyschnięcia. Jeśli pojazd był świeżo lakierowany, należy odczekać co najmniej 4 dni, zanim zaczniemy umieszczać naklejki na motocykl. Tak naprawdę są dwa sposoby ich przyklejania – na sucho oraz na mokro.

Przyklejanie na sucho i na mokro

Metoda przyklejania na sucho można przykleić jedynie naklejki niewielkich rozmiarów. W pierwszej kolejności należy dokładnie odtłuścić powierzchnię motocykla. Po czym przykleić naklejkę w odpowiednie miejsce. Przyklejanie na mokro jest nieco bardziej skomplikowane, gdyż wymaga znacznie więcej pracy. W przeciwieństwie jednak do przyklejania na sucho idealnie sprawdzi się w przyklejaniu naklejek o bardzo dużych rozmiarach i nietypowych kształtach, sprawdź ofertę https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocykla_Dodatki-do-motocykla_Naklejki-14207.html. Oczywiście w tym przypadku również konieczne jest odtłuszczenie lakieru motocykla.