Jak powinien być zabezpieczony kombinezon motocyklowy?

Jak duże znaczenie ma dobry kombinezon motocyklista przekonuje się w momencie, gdy zetknie się z podłożem. Nigdy nie jest to przyjemne. Jest jednak sposób na zmniejszenie ilości sińców i zadrapań. Tym sposobem jest wybór dobrego kombinezonu motocyklowego. Jak wybrać kombinezon, który będzie chronił motocyklistę? 

Jak powinien być zabezpieczony kombinezon motocyklowy
W przypadku zabezpieczeń na kombinezonie sprawdza się metoda ”im więcej tym lepiej”. Zarówno damski kombinezon motocyklowy jak i męski kombinezon motocyklowy muszą mieć jak najwięcej zabezpieczeń. 

Podstawowym zabezpieczeniem na kombinezonie motocyklowym jest usztywnienie na plecach. Chroni ono kręgosłup przed urazami, a także chroni głowę przed nadmiernym odgięciem głowy go tyłu w trakcie upadku. Z racji wyglądu, który przypomina skorupę lub garb, potoczną nazwą tego zabezpieczenia jest „żółw”. Zabezpieczenia zrobione są przeważnie z karbonu, kevlaru, czy włókna szklanego lub węglowego. 

Kolejnym miejscem, które musi być dobrze zabezpieczone są ramiona, łokcie oraz kolana. Są to części ciała, które w trakcie wypadku, jako pierwsze stykają się z podłożem i są najbardziej narażone na urazy. 

Niezbędnymi elementami, które ochraniają motocyklistę jest kask oraz rękawice motocyklowe. Jest to już mniejszy wydatek niż kombinezon motocyklowy, ale równie ważny. Dodatkowo warto wiedzieć, że jazda bez kasku jest wykroczeniem, za które grozi mandat oraz punkty karne.